prawo jazdy c warszawa

Egzamin na prawo jazdy – Zmiany przepisów w 2019 r. Warszawa

Egzamin na prawo jazdy – Zmiany przepisów w 2019 r. Warszawa

Zasady dotyczące egzaminu na prawo jazdy ulegną zmianom. Dotyczyć będą one zarówno kursantów, jak i egzaminatorów.

Egzamin na prawo jazdy. Zmiany w 2019 r.

 

Egzamin na prawo jazdy w 2019 r. czeka kilka ważnych zmian. Ministerstwo Infrastruktury zaproponowało nowelizacje przepisów dotyczących egzaminatorów oraz przyszłych kierowców .

Po zmianie przepisów egzaminatorzy będą mogli w ciągu dnia przeprowadzić maksymalnie osiem egzaminów praktycznych na prawo jazdy kategorii B. Dodatkowo nie więcej niż jeden egzamin na godzinę.

Jak informuje w komunikacie resort infrastruktury, dzięki ograniczeniu liczby egzaminów do ośmiu egzaminatorzy będą mieli więcej czasu na „spokojną i bardziej obiektywną ocenę umiejętności kandydatów na kierowców” – podaje PAP.

Kolejna z zaplanowanych zmian w egzaminie na prawo jazdy zakłada, że instruktorzy, egzaminatorzy oraz wykładowcy nie będą musieli stosować na dokumentach pieczęci. Wystarczyć będzie podpis, czyli imię i nazwisko oraz nr uprawnień.

Egzamin na prawo jazdy Warszawa. Kiedy proponowane zmiany zostaną wprowadzone?

Zgodnie z argumentacją ministerstwa, „zbyt długi czas oczekiwania na egzamin powoduje większy stres u zdających i niejednokrotnie wpływa negatywnie na wynik egzaminu”. Tym samym, jedną z kolejnych zmian będzie wyznaczenie konkretnej godziny przeprowadzenia egzaminu na prawo jazdy.

Jak zapowiada resort infrastruktury, nowe przepisy obejmujące egzamin na prawo jazdy wejdą w życie 1 lipca 2019 r. Wyjątkiem będą te, które dotyczą pracy egzaminatora oraz wyznaczania konkretnych godzin egzaminów.

Ze względu na konieczność dostosowania się Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego do nowych zasad, zgodnie z zapowiedziami pozostałe przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2020 r.

Już nigdy nie będziesz mieć problemu z równoległym parkowaniem. Poradnik Prawa jazdy

Już nigdy nie będziesz mieć problemu z równoległym parkowaniem. Poradnik Prawa jazdy

Już nigdy nie będziesz mieć problemu z równoległym parkowaniem. Poradnik Prawa jazdy

Umiejetność prowadzenia samochodu nie jest wcale taka prosta , jak może się wydawać. Przepisy ruchu drogowego, różne sytuacje na drodze no i w końcu parkowanie… Jest wiele rzeczy na których można się wyłożyć.

Jednym z najtrudniejszych elementów dla wielu kursantów jest parkowanie.

Jeśli Ty także masz z tym problem, mamy dla Ciebie kilka cennych rad, które pomogą Ci się z tym uporać. Od dziś parkowanie równoległe nie będzie już żadnym problemem. Po prostu stosuj się do poniższych rad, a w sztuce równoległego parkowania staniesz się profesjonalistą w bardzo krótkim czasie.

Krok 1. Ustaw się równolegle do pojazdu jak na obrazku. Pamiętaj, aby tył samochodu znalazł się dokładnie w takiej samej pozycji i linii co tył sąsiada. Następnie kręć kierownicą do oporu w prawo.

Krok 2. Mając tak ustawione koła zacznij cofać pojazdem do momentu aż w lusterku zobaczysz tablice rejestracyjne samochodu, który znajduje się za Tobą. Będzie to oznaczać, że znajdujesz się pod kątem 45 stopni do linii parkowania.

 

Krok 3. Wyprostuj koła i zacznij powoli cofać.

 

Krok 4. Zatrzymaj samochód w chwili kiedy przód Twojego auta znajdzie się obok tylnego zderzaka zaparkowanego przed Tobą pojazdu.

 

Krok 5. Po zatrzymaniu skręć koła do oporu w lewo (w ten sposób zaczniesz ustawiać samochód równolegle do linii parkowania).

 

Krok 6. I w takim ustawieniu cofaj powoli w miejsce postoju. To wszystko:)

Mamy nadzieję, że taka lekcja równoległego parkowania przyda Ci się nie tylko na egzaminie.